6 טיפים לזוגיות מוצלחת

1. הקפידו למצוא זמן שבועי משותף - רק של שניכם - לשוחח, להיות ביחד (אף בשתיקה). כבו מכשירי טלוויזיה,טלפונים סלולאריים, דאגו שהילדים יהיו עסוקים/ישנים...הסירו כל הסחות דעת נוספות מהדרך.

2. גם אם המאמץ נראה גדול בתחילה הרי שהוא משתלם וכדאי. מומלץ להתחיל ב"צעדים קטנים": למצוא פסק זמן של חצי שעה בשבוע, בתור התחלה, לקנות או להכין מאכל שהאחר/ה אוהב/ת, לשנות דבר אחד קטנטן שעליו קבלתם תלונה...

3. למדו להקשיב באמת האחד לשני/ה, תוך שימת דגש על ההקשבה ולא על המענה (התגובה). הקשבה משמעותה התפנות רגשית ומחשבתית, וזה לא קל לעשות. לפעמים די בהקשבה אמיתית כדי לאפשר לפרוק מהלב ולהוריד את רמת המתח.

4. קחו לתשומת ליבכם את מה שנאמר ונסו לשנותו, ולו רק במעט. אל תתבצרו בעמדתכם. שינויים קטנים מעידים על תשומת לב ואכפתיות לרגשותיו ולצרכיו של בן/בת הזוג ויפיחו תקווה ותחושת אופטימיות בשניכם.

5. זכרו ש"האמת מצוייה בפרטים הקטנים", ולכן יש משמעות רבה לכל מחווה קטנה שתעשו או שיעשו עבורכם. אלו יזכירו לכן מדוע התאהבתם, בחרתם ואתם נמצאים עם בן או בת זוגכם.

6. יש להבין כי מה שמתרחש במיטה אינו מנותק מהיחסים עצמם. אלא משקף את המתרחש בקשר. מומלץ לא לבחור בסקס כדרך יחידה לפיוס ולגישור, אלא כדרך נוספת לתקשורת זוגית אינטימית.

© 2014 by H.Stein.

054-6606661

Dr. Nelly Stein

Therapist

  • Facebook Clean Grey
  • YouTube Clean Grey